Děti z mateřské školy a žáci 1. a 2. třídy ZŠ navštivili v rámci Projektového dne mimo školu Muzeum Lega a Muzeum čokolády v Táboře. Nejprve navštívili Muzeum lega a společně se podívali na pohádku o vzniku Lega. Poté následovala prohlídka celé expozice. Starší děti během prohlídky řešily kvíz, hledaly indicie schované v expozici. Další prohlídka s průvodcem se konala v Muzeu čokolády. Děti se dozvěděly jak a z čeho se vyrábí čokoláda, jaké jsou její druhy. Viděly krásné pohádkové postavy, našeho hokejistu Jaroslava Jágra a další. Poté je čekala strašidelná pohádková stezka, kde například viděly expozici Perníkové chaloupky. Na konci prohlídky děti, které chtěly, navštívily peklo, ve kterém spali hodní čerti. Vše jsme zakončili nákupem drobných dárků.

Exkurze byla hrazena z programu OP JAK EU. Žáci a děti si vezli pouze kapesné. Děkujeme a těšíme se na další cestu za poznáním.