Tak jako u nás si připomínáme "Dušičky" - Památku zesnulých 2. listopadu, pripomínají si anglosaské země 31. října svátek Halloween. Tento původně keltský svátek již několik let proniká stále intenzivněji mezi nás, podobně jako svátek sv. Valentýna. Název halloween je zkratkou spojení All Hallows’ Eve, kterým se ve staroangličtině označoval předvečer dne všech svatých. Lidé si ten den připomínají své zesnulé předky. První zmínky o svátku sahají přibližně do roku 1745, jméno se v průběhu let komolilo, až vznikl Halloween. Strašidelné kostýmy mají připomínat duše zemřelých (zdroj: web). Jsou to zejména děti, kterým se převlékání za strašidla líbí. Také jsou v dnešní digitální době těmito vlivy nejvíce zasaženy. Proto také v naší školce a ve škole ve družině dopřejeme dětem rejdění ve strašidelných kostýmech, zábavné hry a diskotéku. I letos se nám zábava v MŠ i ŠD moc vydařila.