Hned první týden od 4. do 8. září 2023 se žáci naší školi zúčastnili Plaveckého výcvikového kurzu na Lipně nedaleko Frymburku. Žáky měli na povel dva instruktuři, kteří se o ně starali dvakrát denně v bazénu a několikrát v týdnu měli pro naše žáky nachystaný také doplňkový sportovní a zábavní program. Ten jsme doplnili také my učitelé, s námi se žáci samozřejmě učili, ale také hráli další sportovní a pohybové hry venku, zúčastnili se hledání pokladu pirátů, a protože bylo hezké počasí, dvakrát jsme se odvážili koupat přímo v Lipně, někteří alespoň kotníky. Naše škola musí ze zákona pořádat plavecký kurz alespoň jedenkrát za dva roky, z toho musí rodiče uhradit žákovi ubytování a stravu, škola může uhradit samotný plavecký výcvik, což se také stalo. Věříme, že se nám plavání zdařilo a těšíme se na další zajímavé exkurze a projekty v naší škole.