V naší škole je kladen důraz na individuální přístup ke každému žákovi. Proto také náš školní vzdělávací program nese název: Zdravá škola rodinného typu. Za každého “prvňáčka” přispívá Obec Majdalena rodičům jednorázovou částku 2 000 Kč. Každý žák má většinu pomůcek v naší škole zdarma. V šesté třídě je možnost pokračovat na jiné běžné základní škole nebo na víceletém gymnáziu. U přijímacích zkoušek na víceletá gymnázia mají naši žáci téměř 100% úspěšnost. V naší škole mají navíc možnost využít zdarma individuální přípravu na přijímací zkoušku na víceletá gymnázia. Škola se pravidelně zapojuje do projektů MŠMT a EU, v současné době je zapojena např. do těchto projektů: Ovoce a mléko do škol, Operační program Jan Ámos Komenský financovaný z EU. Z tohoto programu je možné financovat např. projektové dny ve škole i mimo školu a další programy pro všestranný rozvoj našich žáků. Rodiče mají dále možnost využívat školní družinu, která funguje až do 5. ročníku, každý den od 6 hodin do 16:30, v pátek do 16 hodin. Více informací pro nástup do 1. ročníku poskytne ředitelka školy Mgr. Iva Chovaňáková, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.773 782 506.