Vážení rodiče, 

v pondělí 12. dubna nastupují děti do školy. Před školou budou v pondělí a ve čtvrtek – testovací dny, nejpozději v 7:30. Budou mít minimálně dvě roušky.  

Postup testování na Covid- 19 

 • Do školy nesmí přijít děti s těmito obtížemi:zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací potíže (nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem), ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma, ucpaný nos, bolest hlavy 
 • Všechny děti čekají venku na vyzvání k testu, na výsledek testu, čekají také venku. 
 • Pokud bude výsledek testu pozitivní, dohlížející pedagog zavolá rodičům a žáci čekají venku na rodiče. 
 • V případě, že test bude pozitivní v pondělí, odchází domů pouze pozitivní žák. Pokud bude žák pozitivní ve čtvrtek, odchází domů celá škola a čeká se na potvrzující RT-PCR test pozitivně testovaného žáka. Od pátku nastane distanční výuka dle starého rozvrhu. Podrobnější informace a testovací schéma jsou umístěny na stránkách školy www.zsmajdalena.cz
 • Děti se budou testovat samy, u testu bude asistovat jeden učitel. 
 • Přítomnost třetí osoby ve škole je nepřípustná a ve výjimečných případech pouze se souhlasem ředitelky školy. 

Testováni budou všichni žáci s těmito výjimkami

 • prodělali laboratorně onemocnění Covid -19, uplynula u nich doba izolace, nejeví příznaky onemocnění Covid -19 a od prvního pozitivního RT- PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV- 2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, 
 • doloží negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS- CoV-2 nebo RT- PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotnických služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů. 

Družina funguje v obvyklém čase. 

Zapůjčené počítače doneste prosím zpět do školy, pokud bude distanční výuka, mohou si je žáci znovu zapůjčit. 

Případné dotazy:

 • Mgr. Iva Chovaňáková 773 782 506, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 • Mgr. Jan Koktavý 603 767 803, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 • Mgr. Renata Kočí 725 040 342, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.